Najblbší prežíje

Autor: Erika Farkašová | 19.11.2012 o 10:18 | Karma článku: 4,99 | Prečítané:  191x

Mám kamarátku, ktorá by podľa normálnych pravidiel mala byť už dávno mŕtva. Nie je to v tom, že by už mala na to vek ,alebo trpí nejakou závažnou chorobou, je to proste tým ako sa veci vyvíjajú okolo nej.

Tento typ ľudí sa dostal do mojej pozornosti už viackrát. Ide o ľudí, ktorí prechádzajú životom úplne ľahko a to bez myslenia. To je tá hlavná príčina, prečo mám zrazu pocit, že chcem roztrhať všetky veci okolo seba. Potom už len prichádzajú myšlienky, či mi vlastné myslenie nedokazuje, že „ty vlastne v živote nemáš šancu“. Ďalej je už len na človeku, či si z toho nevyvodí recept na šťastný život= nemyslieť, o čom sa ešte v žiadnom časopise nepísalo. Na rozdiel odo mňa sa títo ľudia spoliehajú na pokračujúci chod sveta a je prekvapujúce ako s frázou „neriešim“ sa im zrazu riešia všetky problémy. Toľkým „neriešením“ vytvárajú tieto osoby asi akýsi nadprodukt „ničoho“, ktorého nahromadením sa jedného dňa zistíte, že sa všetko samo vyriešilo. Je to ako keby ste hádzali kamene cez okraj preto, že Vás to baví a zrazu zistíte, že dole je rozvodnené rieka, ktorú ste práve zahatali. Táto moja kamarátka sa napríklad vybrala do Anglicka, kde sa stratila ešte s dvoma babami v meste, zrazu išiel okolo neznámy chlap ,ktorý im ponúkol odvoz. Až na ich ulici zistil, že je priateľom rodiny, u ktorej bývali. Mne rozmýšľajúcemu pri všetkých tých prebiehajúcich myšlienkach na dôsledky či hrozivé závery by napadlo len zutekať. A tento úkaz teda vôbec nie je ojedinelý. Dokonca ich je toľko, že mi sami dávajú odpoveď na moju otázku: Ako to ,že to celé drží? Prečo sa to sakra celé nezvrhne sa nespadne na tých ľudí? Ide o to, že celý súhrn činností týchto nerozvážnych osôb je koordinovaný pravdepodobne vesmírnou silou, ktorá drží celú tú štruktúru pohromade. Zároveň si sami zabezpečujú svoju existenciu vytváraním množstva nadproduktu „ničoho“, ktorý so sebou reaguje a zabraňuje vychýleniu. Už som sa bála, že to nebude mať svoje logické riešenie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lunter: Nikdy som nepovedal, že mamu vyliečili len zdravé potraviny

Článok na webe firmy kandidáta na župana vysvetľuje jej vznik tým, že vďaka zdravej strave sa jeho mama dostala z rakoviny.

ŠPORT

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner reprezentácie a šéf zväzu spolu diskutovali.


Už ste čítali?